Waarderingskamer en VNG zoeken goede voorbeelden terugdringen aantal WOZ-bezwaren
18 november 2009
De VNG en de Waarderingskamer gaan de afdoening van WOZ-bezwaren onderzoeken. Met het onderzoek willen zij meer zicht krijgen in de factoren die de hoogte van het aantal bezwaren beïnvloeden.
Bij het onderzoek betrekken de VNG en Waarderingskamer ook bestaande initiatieven om bezwaarschriften efficiënter af te handelen en het aantal bezwaarschriften verder terug te dringen.
Aandachtspunten
Aandachtspunten bij het onderzoek zijn:
- De factoren die een verklaring kunnen zijn voor de verschillen tussen gemeenten;
- Gemeentelijke initiatieven om het aantal bezwaarschriften terug te dringen;
- Gemeentelijke initiatieven om met behoud van kwaliteit de afhandeling van bezwaarschriften doelmatiger te laten plaatsvinden.
Het onderzoek moet niet alleen het inzicht in de bezwaarafdoening verbeteren. Ook verwachten VNG en Waarderingskamer dat uit het onderzoek ideeën naar voren komen waarmee gemeenten de bezwaarafdoening en het WOZ-proces kunnen verbeteren.
Doel en aanmelden
Een belangrijk doel van het onderzoek is het opdoen van ideeën om het aantal bezwaarschriften terug te dringen en de behandeling (verder) te stroomlijnen. Gemeenten die hun initiatief aan de onderzoekers willen melden, kunnen een e-mail sturen aan belastingen@vng.nl
Volledige bericht bezwarenonderzoek