Consultatie werkafspraak om geometrie WOZ-deelobjecten in BGT op te nemen
28-10-2025
Op verzoek van enkele gemeenten is door Geonovum een werkafspraak uitgewerkt om de geometrie van (sommige) WOZ-deelobjecten te kunnen opnemen in de BGT.
Deze geometrie zou in de BGT dan worden geregistreerd op “relatieve hoogte +9”.
Dit kan dan alleen voor WOZ-deelobjecten die een onderdeel vormen van een pand in de BGT.
Daarom wordt deze werkafspraak in de consultatie aangeduid als:
BGT Werkafspraak Opdelen panden op maaiveld
Hoewel dus in de titel van de werkafspraak niet expliciet naar de WOZ wordt verwezen, is deze werkafspraak wel op de WOZ-uitvoering (in samenhang met de BGT) gericht.
De gemeenten die het initiatief hiertoe genomen hebben, willen deze mogelijkheid vooral benutten voor het in de geometrie ook zichtbaar kunnen maken van WOZ-deelobjecten bij grondgebonden woningen, zoals aanbouwen, serres, aangebouwde garages etc.
Een dergelijke werkafspraak kan gemeenten op weg helpen die de bijhouding van BGT, BAG en WOZ (-objectkenmerken) meer willen integreren.
Aan de andere kant is de toepassing beperkt, doordat het alleen gaat om WOZ-deelobjecten die vallen binnen een pand dat op maaiveld in de BGT staat.
Consultatie
Geonovum en het Ministerie van VRO zijn heel benieuwd hoe met name vanuit het WOZ-domein tegen een dergelijke werkafspraak wordt aangekeken.
Ook ons lijkt het nuttig om inzicht te krijgen in hoeveel WOZ-organisaties geïnteresseerd zijn om met deze werkwijze WOZ en BGT dichter bij elkaar te brengen.
Wij hopen dus veel reacties vanuit het WOZ-domein te krijgen op de bij de consultatie gestelde vragen.
Tot 12 december 2025 kan er gereageerd worden op deze internetconsultatie: Consultatie werkafspraken BGT
We zouden het leuk vinden als jullie zouden reageren op deze consultatie.
Verspreid deze oproep vooral ook verder in jullie netwerk.